• DARUJTE nám 2% z dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

daňovníci majú aj tento rok možnosť darovať 2% zo svojich daní neziskovým organizáciám, občianskym združeniam či nadáciám.

Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na našej škole darovaním 2% z dane!

VYHLASENIE o poukázaní 2% z dane

Vaše 2 % pre nás znamenajú:

• Vašu podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.
            • prejav dôvery v náš odborný tím pedagogických a nepedagogických zamestnancov našej školy.
            • možnosť modernizovať edukačné pomôcky, vybaviť novými prvkami interiér a exteriér školy.
            • realizáciu mnohých nadštandardných aktivít pre vaše deti.

Svojím príspevkom umožníte svojim deťom získavať kvalitnejšie vzdelanie, pomôžete nám lepšie vychovávať a vzdelávať mladých ľudí v novom tisícročí.

Vopred ďakujeme všetkým, ktorí nám týmto spôsobom pomáhajú.

Tlačivo a informácie ako postupovať.

• 12.2.2020 SOČ

• 12.2.2020 prebehlo u nás na škole školské kolo SOČ. Žiačka 1.N Rebeka Slyšková pod vedením pani Ing. Havlíkovej zaujala komisiu zaujímavou témou Hrdinovia Černobyľu. Postupuje na okresné kolo SOČ.

• 7.2.2020 Interbeauty

• Do galérie 7.2.2020 Interbeauty boli pridané fotografie.

Dňa 7. 2. 2020 sme sa zúčastnili celoslovenskej súťaže Interbeauty Trophy v Bratislave, kde súťažili žiačky IV.A a III.C triedy. Žiačka IV.A triedy Nikola Gažová súťažila v dekoratívnej kozmetike na tému: Retro líčenie 50-tych rokov,a žiačka III.C triedy Rebeka Hrušková, pod vedením MOV Kmetíkovej, súťažila v účesovej tvorbe na tému: Súťažný módny denný účes, kde získala krásne II. miesto. Modelku robila Kristína Mlynáriková.

• 6.2.2020 Hviezdoslavov Kubín

• Na našej škole sa dňa 6.2.2020 konalo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorého sa zúčastnili študenti – recitátori všetkých študijných a učebných odborov. Po vylosovaní poradových čísel žiaci predniesli svoje ukážky vybranej poézie. Niektorí sa snažili využívať a viac zdôrazňovať intonáciu hlasu, niektorí menej. Ich snaha bola odmenená sladkou odmenou a víťazi na prvých troch miestach obdržali knižku krásnej literatúry. Do okresného kola postupuje Viktória Tarabová z I.A triedy.

Tarabová Viktória I.A

Fupšová Aneta I.B

Martinčeková Veronika I.A

Huliaková Karolína III.A

Paprčiaková Kristína III.A

Keppert Alex III.A

Víťazom blahoželáme!!!

• 28.1.2020 AMFO 2020

• Do galérie 28.1.2020 AMFO 2020 boli pridané fotografie.

Dňa 28.januára 2020 sa konala vernisáž výstavy regionálneho kola postupovej súťaže fotografickej tvorby AMFO 2020, vo výstavnej miestnosti Makovického domu v Žiline. Do súťaže sa zapojilo 56 autorov. Odborná porota, ktorá pracovala v zložení Mgr. H. Šišková, ArtD., Mgr. art. J. Jančo a Mgr. art. L. Macek, hodnotila celkovo 322 fotografií.

Do súťaže sa so svojimi fotografiami zapojili 6 žiaci II. ročníka a jeden žiak III.ročníka odboru fotograf pod vedením majterky odborného výcviku Mgr. Plichtovej. Zároveň sa zúčastnili aj rozborového seminára s H. Šiškovou a L. Macekom, kde sa žiaci dozvedeli ako porota pristupuje k hodnoteniu fotografií a podľa akých kritérií posudzuje fotografie. Zábery si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Ocenení autori – žiaci našej školy

1.skupina autori do 16 rokov

Čiernobiela fotografia

2. miesto  Lujza Kuricová - Nič nie je tak tajomné ako láska

Čestné uznanie  Lujza Kuricová - Bez svetiel je to menej nebezpečné

Čestné uznanie  Lucia Šuhajdová - Smútok

Farebná fotografia

1. miesto  Samuel Devečka - Plač všetko bolí, ja šepkám všetko sa aj zahojí

2. miesto Emma Kudelčíková - Svet hore nohami

Čestné uznanie  Lujza Kuricová - Dievča v rukách džungle

2.skupina autori do 21 rokov

Čiernobiela fotografia

1. miesto  Jakub Ďurajka - Filip Jančík koncert 1-4

Čestné uznanie  Silvia Hoštáková - Posledná možnosť

Farebná fotografia

Čestné uznanie  Silvia Hoštáková - Džbánik

• 21.1.2020 Školenie Barber

• Do galérie 21.1.2020 Školenie Barber boli pridané fotografie.

Dňa 21.1.2020 sa žiaci III.C triedy zúčastnili školenia s barberom Miroslavom Jasenovským. Predviedol im pánsky strih do stratena s úpravou brady.

S najlepšou výbavou a skúsenosťami z chlapa barber spraví chlapa so štýlom.