Šk. rok 2018/2019 Na stiahnutie Vystavenie dokladov o štúdiu Regionálna súťaž Moja story, tvoja story INTERBEAUTY Majstrovstvá SR Prednášky pre žiakov Dni nádeje Múzeum holokaustu Sereď 100.výročie ČSR BOYBAND Redakcia MY Žilinské noviy Textová podstrana Textová podstrana

Múzeum holokaustu Sereď

Dňa 18.10.2018 sa žiaci školy zúčastnili exkurzie v Múzeu holokaustu v Seredi a v Jadrovej elektrárni v Jaslovských Bohuniciach. Žiaci sa oboznámili s historickými súvislosťami vedúcimi ku genocíde nielen slovenských Židov, silnými príbehmi ľudí, ktorí ju prežili, s ich osobnými vecami, transportami celých rodín do vyhladzovacích táborov. Popoludní navštívili informačné centrum JAVYS-u. Pochopili dôležitosť výroby energií z rôznych zdrojov, jadrovej aj z hľadiska dopadu na životné prostredie. Dostali informácie o odstavení časti V1, priebehu prác a demontáži chladiacich veží, čo si obzreli naživo. Z ich vyjadrení bola však najzaujímavejšia interaktívna časť venovaná hrám zakomponovaným do učenia sa nových vecí.
Ing. Renáta Havlíková