Šk. rok 2018/2019 Na stiahnutie Vystavenie dokladov o štúdiu Regionálna súťaž Moja story, tvoja story INTERBEAUTY Majstrovstvá SR Prednášky pre žiakov Dni nádeje Múzeum holokaustu Sereď 100.výročie ČSR BOYBAND Redakcia MY Žilinské noviy Frontinus Zrodila sa hviezda Olympiáda NEJ Olympiáda ANJ DOD 5.12.2018 Červené stužky Vianočná zbierka Mikuláš na škole

Moja story, tvoja story

ROADSHOW   10.10.2018 u  nás v školskej jedálni o 11.00 h.

podporuje mladých ľudí na ceste za vlastnými snami. Uskutoční sa v 24 stredných školách, teda po 3 v každom kraji na Slovensku.

Upútavka1       Upútavka2

Minuloročných ambasádorov – boxer a tréner Tomi KID Kovács, tanečník Laci Strike a rapper Strapo – doplní cestovateľka Janka Schweighoferová, známa úspešným blogom Travelhacker.

"Našou úlohou je vzbudiť medzi mladými ľuďmi záujemo O2 Roadshow,
na ktorej známe osobnosti pútavým spôsobom dávajú žiakom rady do života.
Napriek tomu, že akcia má hodnotný obsah a atraktívnu formu,
nemusí to byť pre nich dostatočný dôvod, prečo by sa mali o ňu zaujímať.
Roadshow je totiž stále svojim spôsobom výchovný eventpre mladých,
kde im bude niekto hovoriť do života. Len s tým rozdielom, že tentokrát
to nebude rodič, ale celebrita."

A čo nás čakalo???

Myslím si, že každý z nich mal, zaujímavý i smutný príbeh, ktorý zanechal stopy v každom z nás. Ani jeden z nich to nemal v živote ľahké a je pekné, že nabrali odvahu, aby to začali ďalej šíriť masám mladých ľudí. Je to obdivuhodná myšlienka.

Veľmi zaujímavý bol aj nápad ,,pokrstiť“ nového profesora telesnej výchovy, ktorý sa išiel biť do ringu s Tomim Kidom Kováčom. Bol to priateľský súboj. Videli sme aj ukážky hip hop tanca v podaní Laciho Strajka a Nespiho. Celé podujatie veľmi zaujímavo a pútavo moderoval, a tým aj ukázal svoju prácu rapper Strappo. Každý z nich porozprával ako ťažko boli skúšaní životom a kam sa vypracovali, čo v živote dosiahli.

Toto podujatie realizovali už minulý rok, no tento rok sa rozhodli svoj tím posilniť a prijali medzi seba aj cestovateľku a blogerku Janu Schweighoferovú.

Všetci rozprávali veľmi pútavo, tak, aby to oslovilo mladých ľudí. Nesnažili sa nám niečo nasilu dotlačiť do hlavy, len rozprávali. Opisovali aj svoje príhody, či už šťastné alebo smutné. Malo to veľmi pozitívny vplyv na študentov aj učiteľov. Zaujalo to aj tých, čo nechceli. A páčilo sa mi aj spustenie vlastnej online aplikácie, kde sa mohli žiaci slobodne, anonymne pýtať na to, čo ich zaujímalo, čo by sa inak verejne neopýtali. Ešte nám porozprávali aj ich nepríjemnú skúsenosť s učiteľom z jednej školy.

Jediné negatívum bolo, že mali ešte ďalších ľudí, ktorých predtým nepredstavili.

Podľa mňa by malo byť viac takýchto akcií, pretože si študenti odnesú viac, ako z klasického rozprávania, učenia v triede.

Každý z tímu odovzdal svoje posolstvo. Ale hlavným cieľom bolo priblížiť mladým ľuďom život a jeho úžasné kľukaté cesty. A to sa im podľa môjho názoru naozaj podarilo. Zapájali sa nielen študenti, ale aj profesori a vznikla veľmi priateľská atmosféra. KB

Myšlienky protagonistov:

Tomi Kid Kováč - ,, Nikdy nie je neskoro začať s tým, po čom túžite. S profi boxom som začal až v tridsiatke.“

Janka Schweighoferová - ,,Hranice sú len v našej hlave.“

Strappo - ,,Kvôli tréme som sa prihlásil  na dramatický krúžok.“

Laci Strike - ,,Keby som veril všetkému, čo sa o mne napíše, dávno by som skončil.“

Na našej škole v školskej jedálni konala akcia „Roadshow tvoja story, moja story“. Prišiel známy boxer Tomi Kid Kovač z Galanty  aj so svojimi boxerskými zverencami, ktorí sú veľmi úspešní na športovej scéne. Spolu s nimi prišili aj Laci Strike-hiphopový tanečník, jeho spolu tanečník z brejkovej skupiny, reper- Strappo a blogerka Janka. Celá táto akcia niesla heslo: „Nenechaj sa odradiť“.

Všetci sa nám predstavili, aby sme spoznali týchto známych ľudí a osobnosti. Odzneli pozitívne ale aj negatívne názory na dnešnú dobu a prekážky v nej. Každý z nich nám vyrozprával svoj príbeh, svoju cestu ako sa dostal k úspechu tŕnistou cestou plnou ťažkých prekážok. Bolo to veľmi zaujímavé počúvať ich príbehy, istá motivácia pre nás študentov do budúcnosti, že všetko sa dá keď sa chce, keď je vôľa a chuť pracovať na sebe. Každý predviedol v čom je dobrý a čomu sa venuje naplno.

Ako prvý začal Tomi kid Kovač, ktorý si dal boxerský súboj s našim novým telocvikárom, pričom sme sa dobre zabavili. Po ňom nasledoval Strappo,  ktorý odrepoval svoju motivačnú, pravdivú skladbu, ktorej slová nás zaujali. Laci Strike ukázal svoje tanečné kreácie aj spolu so svojim parťákom zo svojej tanečnej skupiny Laci Strike dance academy. Blogerka Janka z Bratislavy rozprávala zaujímavý príbeh o tom čomu sa venuje, čo zažila na svojich cestách v zahraničí a za aké lacné peniaze sa dá cestovať. Bolo to až smiešne, že za tak málo financií sa dá prejsť svet bez výhovoriek a nazbierať množstvo zážitkov a skúseností. Najviac upútala keď rozprávala, že lietala za 2 až 3 eurá na veľké vzdialenosti do rôznych krajín sveta.  MŠ