Šk. rok 2018/2019 Na stiahnutie Vystavenie dokladov o štúdiu Regionálna súťaž Moja story, tvoja story INTERBEAUTY Majstrovstvá SR Prednášky pre žiakov Dni nádeje Múzeum holokaustu Sereď 100.výročie ČSR BOYBAND Redakcia MY Žilinské noviy Frontinus Zrodila sa hviezda Olympiáda NEJ Olympiáda ANJ DOD 5.12.2018 Červené stužky Vianočná zbierka Mikuláš na škole Vianočná akadémia Výstava národovca Andreja Hlinku Budapešť

Frontinus

V utorok 23.10.2018 sme my, „íeseskári“ zo IV.A triedy spolu s našou pani učiteľkou Mgr. Jamborovou absolvovali exkurziu v rádiu Frontinus.

Spočiatku som ja, a zrejme ani väčšina spolužiakov nevedela do čoho ideme, keďže sme nikdy predtým na podobnej exkurzii neboli, no rozhodne sme sa tam všetci tešili.

Exkurzia mala trvať krátko, čiže sme sa nemohli „uliať“ z celého dňa, ale len z posledných dvoch hodín. Na miesto sme sa dopravili autobusom, no úplne až priamo k rádiu spoj nešiel, čiže sme museli vystúpiť o niečo ďalej a zbytok cesty si odkráčať pešo. To nám ale vôbec neprekážalo, pretože sme sa dali do reči a celú cestu sme predebatovali. Prebrali sme rôzne témy od politiky až po psychológiu, čo bolo minimálne pre mňa veľmi zaujímavé a prínosné.

Po krátkej prechádzke sme dorazili k budove rádia, kde nás už čakal milý pán - riaditeľ a konateľ rádia Ing. Rudolf Podkrivacký. Zaujímavo prednášal a dozvedeli sme sa veľmi veľa nových informácií, a taktiež sme si overili, že to, čo sa na hodinách učíme je pravda, a skutočne to v médiách tak funguje. Ukázal nám priestory rádia, vybavenie rozhlasového vysielacieho a nahrávacieho štúdia, skladu, kancelárií, ale zavítali sme aj do miestnosti, ktorá vyzerala niečo ako nejaká serverovňa. Potom nám ale vysvetlil že je to miestnosť, kde je uložená technika, pomocou ktorej vlastne vysielajú.

Počas prednášky sme riaditeľovi dávali rôzne otázky, na ktoré nám vedel vždy pohotovo odpovedať. Bolo vidno, že sa vo svojej branži pohybuje už dlhé roky. Po exkurzii, keď už sme sa všetko potrebné dozvedeli a keď sme všetko podstatné videli, sme si spravili spoločnú fotku, a spokojní a o niečo múdrejší sme opustili priestory rádia. Som veľmi rád, že som sa tejto exkurzie zúčastnil a želám si, aby takýchto zaujímavých exkurzií bolo viac.