Šk. rok 2018/2019 Na stiahnutie Vystavenie dokladov o štúdiu Regionálna súťaž Moja story, tvoja story INTERBEAUTY Majstrovstvá SR Prednášky pre žiakov Dni nádeje Múzeum holokaustu Sereď 100.výročie ČSR BOYBAND Redakcia MY Žilinské noviy Textová podstrana Textová podstrana

Redakcia MY Žilinské noviy

Ak chcete mať svoj článok alebo fotografie v regionálnom týždenníku MY Žilinské noviny aj Vy - PÍŠTE, FOTOGRAFUJTE a do 16.11. odovzdajte na USB svoje príspevky Ing. Adamčíkovej, kabinet č. 206.

7.11.2018 Redakcia My Žilinské noviny - najčítanejšie regionálne noviny na Slovensku

ŽILINA – Žiaci IV.A odbor ISS s pani profesorkou Ing. Adamčíkovou absolvovali exkurziu v redakcii novín MY. Strávili sme príjemné chvíle s pani šéfredaktorkou a divíznou šéfredaktorkou (vydavateľského domu Petit Press) pani Janou Paulovskou a redaktorkami žilinskej redakcie.Ani nevieme ako a pani riaditeľka nás pútavým rozhovorom vtiahla do sveta žurnalistiky.

Rozprávala nám ako sa píšu - tvoria noviny, z akých časti sa skladajú. Potom nám porozprávala o svojich pracovných začiatkoch v regionálnych novinách Korzár na východe republiky v Košiciach a v denníku Sme. Kládla nám otázky, zaujímali ju naše názory na nastolený problém. Vyzvala nás, aby sme napísali články do novín na tému Čo nás trápi v našom meste - čo sme si všimli.... a ak výzvu prijmeme, vydali by nám celú novinovú stranu. Dostali sme túto možnosť, aby sme si aj my vyskúšali, čo obnáša ich práca.

Bola to veľmi zaujímavá skúsenosť. Väčšinu vecí čo sme sa naučili v škole, tak sme teraz videli ako to funguje v praxi a čo ešte nevieme sa tento rok doučíme. Ja som zástancom toho, že je lepšie raz vidieť a počuť ako 10-krát len o tom čítať.

Ďakujeme za zaujímavú vyučovaciu hodinu v redakcii.

Vydavateľský dom Petit Press, a. s. vydáva viac ako 30 regionálnych a centrálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 - tisíc výtlačkov. Do jeho portfólia patria denníky SME, Korzár, týždenník TV Svet, regionálne týždenníky MY, sieť bezplatných novín ECHO a mesačníky Magazín zdravia, Doma v záhrade a Lišiak. Petit Press je taktiež prevádzkovateľom najnavštevovanejšieho spravodajského servera www.sme.sk, ktorý má bezmála 2,3 milióna návštevníkov mesačne. Na získavaní a spracovávaní informácií, výrobe novín a online spravodajstva, zabezpečovaní internetových, inzertných, obchodných a distribučných služieb, ekonomickej agende a ďalších činnostiach sa podieľa viac ako 500 zamestnancov.