• Škola bez závislostí 2015

• Projekt - Škola bez tabaku, alkoholu a drog - 2015

grant poskytol Žilinský samosprávny kraj

Termín realizácie: apríl - jún 2015

Cieľ:  zapracovať prevenciu zavislostí do výchovnovzdelávacieho procesu

Apríl 2015

1. aktivita- Sledovanie motivačného filmu s drogovou problematikou

Žiakom našej školy bol odprezentovaný počas hodín zdravovedy a suplovaných hodín film Drogová pasca, ktorý sa zameriava na dopad a následky používania drog a alkoholu u mládeže. Sledovali ho žiaci I. ročníka odbory ISS, kozmetik a  kaderník, II. ročníka kozmetik a III.J.

2. aktivita- Darovanie krvi

Vybraní študenti dobrovoľníci sa podujali darovať krv na transfúznej stanici v Žiline. Poniektorí sú už opakovanými darcami a u niektorých to bolo po prvý raz a veríme, že nie naposledy.:) Darcovstvo realizovali žiaci štvrtého a nadstavbového ročníka.

3. aktivita- tvorba násteniek propagujúcich zdravý životný štýl (zdravé srdce-zdravý človek)

Táto aktivita bude prebiehať od apríla až do júna. Už teraz nám však priestory školy zdobia farebné nástenky - na prízemí pri hlavnom schodišti, na 4. poschodí a v učebni č. 312 s obsahom zdravej výživy a správnej životosprávy. Pozrite si fotoalbum.

Máj 2015

4. aktivita - Rozhlasová relácia na tému "Fajčenie zabíja" k pripomenutiu si Svetového dňa bez tabaku.

Relácia bola zrealizovaná žiakmi 3. ročníka pod vedením p. učiteľky Ing. Adamčíkovej a bola odvysielaná počas vyučovania v šk. rozhlase. Vypočuť si nahrávku môžete aj Vy.

Jún 2015

5. aktivita - Žiačky 2. ročníka odboru kozmetik vyrábali plagáty na tému zdravej výživy. Plagáty boli veľmi originálne a o tom, že ich to bavilo, sa môžete presvedčiť vo fotoalbume.

6. aktivita - žiaci III.A triedy si pod vedením Ing. Adamčíkovej zorganizovali 15.6.2015 spoločný piknik v prírode. Na záhradnom stole si prestreli ekologický papierový obrus. Priniesli si ovocie - čerešne, banány, mandarinky, pomaranč, zeleninu - papriku, reďkovky, rajčinky. Ppripravili nátierky (syrovú z údeného ovčieho syra, bryndzovú a mrkvovú), ktorými ponatierali celozrnné pečivo a ozdobili krájanou zeleninou. Malé jednohubky ochutnali všetci a najviac im chutila nátierka z ovčieho syra. P. profesorka všetkým upiekla čerešňovú bublaninu. Počasie im veľmi neprialo a piknik museli ukončiť predčasne, nakoľko začalo hrmieť a po chvíli sa spustil aj hustý dážď.

7. aktivita - Kontaktovali sme Mgr Alenu Fialovú, PhD. z odd. Podpory zdravia z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Žiline (poradňa zdravia). V rámci tejto spolupráce bola 15.6.2015 zrealizovaná prednáška na tému "Prevencia závislostí" pre žiakov našej školy.

8. aktivita- 25.6. sa realizovala aktivita s názvom "Pohybom ku zdraviu", ktorá sa konala v rámci športového dňa školy. Žiaci predviedli svoje pohybové schopnosti a svoju výdrž. V žilinskom lesoparku mali možnosť si medzi sebou zasúťažiť a získať tak sladké odmeny, ktoré sme pre nich nakúpili z rozpočtu projektu.