• Integrácia žiakov

• V posledných rokoch sú v detskej populácii stále častejšie diagnostikované niektoré z porúch učenia a správania. Jedná sa o žiakov so špeciálno výchovno – vzdelávacími potrebami (ďalej ŠVVP).
          Aby žiak v škole netrpel  a aby v rámci možností napredoval, odporúčajú odborníci často  integráciu - t.j. začlenenie. Jedná sa o individuálny prístup k žiakovi na základe odporúčania  z poradenského centra, napr. CPPPaP.

Podmienky a postup integrácie:

1.  Odporúčanie  z CPPPaP (správa z CPPPaP alebo iného poradenského   zariadenia).
           2.  Žiadosť zákonného zástupcu o integráciu.
          (žiadosť)
           3.  Schválenie  integrácie.
          • Ak je žiak evidovaný ako integrovaný, škola mu vypracuje povinnú dokumentáciu a zabezpečí špecifické úpravy organizácie vyučovania podľa odporúčania poradenského zariadenia.
          • Pre žiakov so ŠVVP sa pri hodnotení a klasifikácii postupuje podľa Metodického pokynu č. 21/2011 na  hodnotenie a klasifikáciu žiakov na stredných školách.
          • Maturitná skúška pre žiakov so ŠVVP (integrovaných) - ak je žiakom posledného ročníka SŠ, žiak podáva do 30. septembra písomnú žiadosť riaditeľovi školy o úpravu maturitnej skúšky. Úpravu maturitnej skúšky upravujú vyhlášky MŠ SR - www.statpedu.sk