• Rôzne projekty

• Školský rok 2020/2021

Projekt Mini Enter výzva vyhlasovateľa Nadačný fond Telekom bol v marci 2021 schválený. Získali sme jednu základnú sadu micro:bit cena cca 33 €, projekt bol realizovaný v priebehu druhého polroku: webináre pre žiakov aj učiteľov, zapojené triedy: I.A, II.A, III.A - ISS.

Projekt vyhlasovateľa Žilinského samosprávneho kraja  Podaj mi ruku 2021 vypracovaný Mgr. Paulíkovou nebol schválený na realizáciu.

Projekt spracovaný na výzvu MŠVVaŠ SR Modernejšia škola, ktoré vyčlenilo finančné prostriedky na inovatívne prístupy priestorových riešení a výučby v základných a stredných školách, Mgr. Paulíkovou, Mgr. Urbanovou a Ing. Adamčíkovou nebol schválený na realizáciu.

V decembri 2019 bol schválený projekt Erasmus+ „Ako učiť modernejšie“, ktorý pripravila Bc. Markušová a Mgr. Kmetíková . Mal byť ukončený do 31.5.2021. Z dôvodu pandémie COVID-19, bola podaná žiadosť o predĺženie trvania projektu, ktorá bola schválená a projekt má byť ukončený do 31.5. 2022. Cieľom projektu je absolvovanie štruktúrovaných kurzov, ktorých úlohou je zvýšiť teoretické a praktické odborné vedomosti a zručnosti majstrov OV. Kurzy sa uskutočnia v mesiaci júl 2021 v hostiteľskej organizácii Make-up Institute Prague a zúčastnia sa ich dve MOV.

Školský rok 2019/2020

Škola sa zapojila do edukačného programu Ekostopa, ktorý sa  realizuje v rámci projektu „Zlepšenie environmentálneho povedomia v oblasti ochrany prírody a krajiny (vrátane NATURA 2000)“. Projekt je zameraný na utváranie ekologického povedomia u žiakov. Vďaka Mgr. Paulíkovej sme v rámci projektu získali certifikát Ekologickej stopy.

Nadácia Ekopolis a spoločnosť Slovnaft vyhlásili projekt Zelené oázy. Program Zelené oázy dlhoročne zvyšuje kvalitu života v komunitách a mestách po celom Slovensku. Cieľom programu je budovať spoluprácu na lokálnej úrovni. Už 14 rokov nadácia Ekopolis a spoločnosť Slovnaft vytvára, revitalizuje alebo sa trvalo stará o parky, vodné toky, školské areály a mnoho iných.

Tento rok sme sa do projektu zapojili aj my, Mgr. Paulíková vypracovala projekt "Mini relax ostrovy", cieľom ktorého bolo obnoviť okrasné záhony, vysadiť ovocné stromy, založiť záhony s liečivými rastlinami. Náš projekt „Mini relax ostrovy“ bol vybraný do hlasovania verejnosti. Avšak nebol podporený pre nízky počet získaných hlasov.

V decembri 2019 bol schválený projekt Erasmus+ „Chceme učiť modernejšie“, ktorý pripravila Mgr. Markušová. Žiaci odboru fotograf sa zapojili do projektu „Rodný môj kraj“, ktorý je súčasťou nového projektového cyklu „Mladí používatelia – nové médiá“ Slovenskej pedagogickej knižnice, primárne zameraného na rozvoj kompetencií informačnej a digitálnej gramotnosti študentov stredných škôl. Pilotného ročníka, vyhláseného koncom roka 2019, sa aj napriek prerušeniu vyučovacieho procesu zúčastnilo spolu osemdesiatjeden študentov z dvadsaťjeden stredných škôl. Žiaci našej školy sa do projektu zaregistrovali, ale museli svoju účasť predčasne ukončiť, keďže pre reštriktívne epidemiologické opatrenia nemali možnosť dokončiť svoje audiovizuálne dokumenty z domu.

Školský rok 2018/2019