• Vráťme knihy do škôl - súťaž

• "Čítanie je pre myseľ tým, čo cvičenie pre telo.” Joseph Addison. Verím, že mnohí z vás radi utekajú z reality do sveta literárnych hrdinov, kde objavujú nové miesta či riešia zamotané detektívne príbehy... Ak patríte aj vy medzi nich, využite svoju záľubu, zapojte sa do projektu "Vráťme knihy do škôl" a vyhrajte zaujímavé ceny.

Vráťme knihy do škôl je projekt na podporu čítania medzi deťmi a mladými ľuďmi. Jeho cieľom je dostať knihy tam kam patria, do školských lavíc!Do súťaže Vráťme knihy do škôl sa môžu zapojiť aj žiaci stredných škôl! Hrá sa o lákavé ceny. Stačí, ak žiak prečíta ľubovoľnú knihu, napíše recenziu, nahrá ju cez web www.vratmeknihydoskol.sk a je zaradený do žrebovania.

Súťaž trvá od 15.3.2021 do 23.5.2021 a 1 súťažiaci môže zaslať ľubovoľný počet príspevkov. Vyhrať môžete čítačky e-kníh, tablety alebo knižné balíčky.

Ceny do súťaže venovalo internetové kníhkupectvo www.abcknihy.sk, vydavateľstvá Raabe či Ikar a Bratislavský samosprávny kraj.Ak potrebujeme pomôcť alebo máte otázky týkajúce sa súťaže, kontaktujte pani učiteľku Paulíkovú.Neváhajte a zapojte sa!

• Ponožková výzva

• Milí naši študenti, pozývame Vás do Ponožkovej výzvy :)

Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.

Výzva je určená všetkým, ktorí chcú prejaviť solidaritu a podporiť ľudí s Downovým syndrómom a ich rodiny. Zároveň sa týmto rozširuje povedomie o tom, že ľudská jedinečnosť robí tento svet krajším, zaujímavejším a inšpirujúcim.

Pozrite si aj motivačné video

Budeme radi, ak prejavíte s týmito ľuďmi solidaritu a kvapku empatie a zapojíte sa do našej výzvy takým spôsobom, že foto svojich ponožkových variácií nám budete vkladať do komentárov príspevku na našej oficiálnej stránke Spojená škola Žilina- Bytčica (na facebooku) alebo ich budete zdieľať na vašich instagramových stories s označením #ponozkovavyzva a @spojenaskolabytcica.
            Podporme spolu tieto deti a vyčarujme si úsmev navzájom.:)

Tešíme sa na Vaše farebné variácie.:)

• Týždeň slovenských knižníc

• 22. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc, ktorý sa uskutočnil 1. – 7. marca 2021 pod spoločným mottom: „KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH“.

Žiaci II.A a III.A triedy odboru ISS sa pri tejto príležitosti zamysleli nad otázkami Ktorú knihu by som odporučil a prečo? a Na ktorú knihu sa mi viažu najkrajšie spomienky a prečo?

Zamyslenie si môžete prečítať a možno aj Vás ich myšlienky oslovia a prečítate si niektorú z kníh, ktoré odporúčajú....

Ktorú knihu?

Spomienky

Týždeň slovenských knižníc sa z dôvodu pandemickej situácie presunul do online prostredia a všetky aktivity prebiehali iba virtuálne.

Týždeň slovenských knižníc tradične nemení svoj základný cieľ. Pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí. V súčasnosti naša školská knižnica nemôže plniť svoju základnú funkciu – požičiavať odbornú literatúru našim študentom. Veríme však, že aj doma si vytvárate v rámci rodiny podmienky na sebavzdelávanie a prostredníctvom online materiálov od vyučujúcich  získavate prístup k potrebným informáciám.

Pozvánka pre Vás

V Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity v Ružomberku sme pripravili tzv. Virtuálny knižný kalendár. Každý deň počas marca budeme na našich sociálnych sieťach (FB a Instagram) prinášať interaktívne výzvy, ktoré budú pri hľadaní odpovede navádzať na využívanie online katalógu a lepšiu orientáciu v knižničnom fonde. Naším cieľom je spropagovať tvorbu vlastnej rešerše a taktiež inštruktážne videá, ktoré sme pridali na náš web. Samozrejme pre troch úspešných riešiteľov máme pripravené odmeny. Rovnako bude počas celého mesiaca marec 50% zľava na registračný a prolongačný poplatok pre všetkých (študentov i odbornú verejnosť). Začítaj sa do mňa! – pod týmto názvom máme tak, ako každý rok, pre našich užívateľov pripravené miesto, kde budú k dispozícii multiplikáty kníh a časopisov, ktoré si budú môcť zobrať zdarma. Počas celého marca bude k dispozícii skúšobný prístup k odbornému nástroju Writefull, ktorý koriguje gramatiku, použitie odbornej terminológie, interpunkciu, pravopis a štylistiku v anglických textoch.

• ISIC

• Dobrý deň,

keďže zlepšenie situácie sa zatiaľ posúva, aj my sme sa rozhodli predlžiť akciovú ponuku do konca marca. Aj v marci (do 31.3.2021) si budú môcť žiaci kúpiť preukaz za nižšiu cenu a poštovné pri známke bude zdarma.

Navyše, každý týždeň v stredu budeme organizovať pravidelné online stretnutia s rodičmi/žiakmi s cieľom vysvetliť možnosti p reukazu a odpovedať na priame otázky rodičov/žiakov.

Priebežne aktualizovaný plán online stretnutí nájdete vždy na tomto linku:

Verím, že pomôžeme škole a hlavne rodičom využiť preukaz čo najviac.

Ďakujem za spoluprácu a prajem pekný deň.

S pozdravom!

Simona Bezáková, Finančné oddelenie CKM SYTS