• Strom roka 2020

• Nadácia Ekopolis vyhlásila v poradí už 18. ročník ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie.

Naša škola sa už tradične zapája do hlasovania a študenti si vyberajú z dvanástich finalistov svojho favorita.

Novinkou v rámci ankety je sprievodná súťaž pre školy. Ak si kreatívny, máš básnické črevo, vieš urobiť zaujímavú fotografiu, vieš pekne kresliť, tak neváhaj a zapoj sa.

Ako? Napíš báseň, krátku prózu, nakresli zaujímavý obrázok, urob inšpiratívnu fotografiu na tému „Strom“. Inšpirovať sa môžeš finalistami prípadne iba Tvojím favoritom. Svoje dielo odovzdaj pani učiteľke Paulíkovej do 30. 9. 2020.

Viac o ankete Strom roka 2020

• Škola bez odpadkov

• Pripojili sme sa k medzinárodnej iniciatíve, ktorej cieľom je nielen počas Svetového čistiaceho dňa - 19. septembra 2020 - vyčistiť naše okolie.

Kvalita životného prostredia, v ktorom žijeme, nám nie je ľahostajná. Preto sme sa zapojili do medzinárodnej iniciatívy a rozhodli sme sa vyčistiť okolie našej školy a priľahlého parku.

Žiaci III.A triedy odbor ISS si vyhrnuli rukávy a krásne vyčistili okolie našej školy. Pevne veríme, že nám tento poriadok zostane minimálne do konca školského roka.

Ďakujeme!

Fotoalbum z upratovacej akcie

• Zbierka školských pomôcok

• Aj chudobné detisa tešia do školy. Podporme ich pomôckami.

Čo darovať: Pomôcky nemusia byť nové. Držte sa malej rady. Predstavte si, že peračník či sadu farbičiek viete sami ďalej používať. Deťom chceme posunúť veci, ktoré naozaj využijú.

Zbierka prebieha do 11. 9. 2020

• Hračky pre bábkové divadlo

• Ak máte doma staré nevyužité hračky bez citovej väzby, radi by sme im našli nové charaktery v pripravovanom online projekte bábkového divadla. Je dosť pravdepodobné, že budú rozpárané na maňušky, alebo nejak inak “znehodnotené” - preto nedávajte nič, za čím by vám bolo neskôr ľúto. Už sa nevrátia, ale na druhú stranu garantujem - budú mať šťastný život! Odmenou je láska, objatie, milé slovo a to nie je málo.

Poteší všetko od superhrdinov, cez macka až po plastových vojačikov...

Hračky prineste do 11. 9. 2020 pani učiteľke Paulíkovej.