• Workshop so spoločnosťou GlobalLogic

     • Pozývame všetkých žiakov 2.-4. ročníka na praktický workshop so spoločnosťou GlobalLogic na tému "Čo sa skrýva za vývojom produktu?", ktorý sa uskutoční  1. júna 2021 od 14:30 do 16:30 na platforme ZOOM.

      Na čo sa môžu tešiť?

      Budú mať možnosť vyskúšať si prácu v Scrum tíme a zažiť skutočné IT. Ochutnajú nástrahy, ktoré vývoj produktu ponúka a zažijú agilné prostredie.   Workshop bude interaktívny a očakáva sa aj ich zapojenie. 

       Kto sa im bude venovať?

      Janka Petríková - projektová manažérka, ktorá po vyštudovaní Stavebnej fakulty našla uplatnenie v IT svete.

      Aďa Štefanová - Scrum masterka, ktorá zároveň zastrešuje rolu SQA v GlobalLogic Slovakia.

      Soňa Šišmišová - zabezpečuje kvalitu procesov na projekte a tiež sa ujala aj pozície Scrum Master(ky).

      Marika Šagiová - vytvára automatizované testy, ktoré zabezpečujú požadovanú kvalitu produktov pre amerického zákazníka v oblasti marketingu. 

      Zdenka Kováč - manuálna testerka, ktorá pomáha udržiavať vysokú kvalitu produktu a s veľkou chuťou sa púšťa aj do automatizovaného testingu.

      Dalibor Hajči - v GlobalLogic Slovakia zabezpečuje rozvoj zamestnancov a prevedie vás celým workshopom.

      Prihlasovanie - http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/218476?lang=sk (prihlasovacie údaje na webinár zašleme len prihláseným žiakom na emailovú adresu, ktorú uvedú do prihlášky najneskôr deň pred konaním aktivity).

     • Vráťme knihy do škôl - súťaž

     • "Čítanie je pre myseľ tým, čo cvičenie pre telo.” Joseph Addison. Verím, že mnohí z vás radi utekajú z reality do sveta literárnych hrdinov, kde objavujú nové miesta či riešia zamotané detektívne príbehy... Ak patríte aj vy medzi nich, využite svoju záľubu, zapojte sa do projektu "Vráťme knihy do škôl" a vyhrajte zaujímavé ceny.

      Vráťme knihy do škôl je projekt na podporu čítania medzi deťmi a mladými ľuďmi. Jeho cieľom je dostať knihy tam kam patria, do školských lavíc!Do súťaže Vráťme knihy do škôl sa môžu zapojiť aj žiaci stredných škôl! Hrá sa o lákavé ceny. Stačí, ak žiak prečíta ľubovoľnú knihu, napíše recenziu, nahrá ju cez web www.vratmeknihydoskol.sk a je zaradený do žrebovania.

      Súťaž trvá od 15.3.2021 do 23.5.2021 a 1 súťažiaci môže zaslať ľubovoľný počet príspevkov. Vyhrať môžete čítačky e-kníh, tablety alebo knižné balíčky.

      Ceny do súťaže venovalo internetové kníhkupectvo www.abcknihy.sk, vydavateľstvá Raabe či Ikar a Bratislavský samosprávny kraj.Ak potrebujeme pomôcť alebo máte otázky týkajúce sa súťaže, kontaktujte pani učiteľku Paulíkovú.Neváhajte a zapojte sa!

       

     • Otvárame v šk. roku 2021/2022

     • 7237 M informačné systémy a služby

      4 ročný študijný odbor

      pre všetkých, ktorí radi pracujú s počítačom a informáciami

      Podrobnejšie informácie o všetkých otváraných študijných a učebných odboroch nájdete na stránke ŠTÚDIUM - prijímacie konanie.

      6425 K 

      kaderník - vizážista

      nový odbor

      Absolvent študijného odboru poskytuje kvalifikované  služby a odborné poradenstvo v oblasti celkového vzhľadu klienta, vizáže a úpravy vlasov. 

      Má vedomosti  z oblasti technológie, stylingu, kozmetiky, manikúry, materiálov, zdravovedy, estetiky a vizáže.

      Klientovi dokáže poskytnúť poradenstvo v starostlivosti o vlasy, pleť a ruky.

     • Ponožková výzva

     • Milí naši študenti, pozývame Vás do Ponožkovej výzvy :)

      Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.

      Výzva je určená všetkým, ktorí chcú prejaviť solidaritu a podporiť ľudí s Downovým syndrómom a ich rodiny. Zároveň sa týmto rozširuje povedomie o tom, že ľudská jedinečnosť robí tento svet krajším, zaujímavejším a inšpirujúcim.

      Pozrite si aj motivačné video

       

      Budeme radi, ak prejavíte s týmito ľuďmi solidaritu a kvapku empatie a zapojíte sa do našej výzvy takým spôsobom, že foto svojich ponožkových variácií nám budete vkladať do komentárov príspevku na našej oficiálnej stránke Spojená škola Žilina- Bytčica (na facebooku) alebo ich budete zdieľať na vašich instagramových stories s označením #ponozkovavyzva a @spojenaskolabytcica.
      Podporme spolu tieto deti a vyčarujme si úsmev navzájom.:)

      Tešíme sa na Vaše farebné variácie.:)

     • Týždeň slovenských knižníc

     • 22. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc, ktorý sa uskutočnil 1. – 7. marca 2021 pod spoločným mottom: „KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH“.

       Žiaci II.A a III.A triedy odboru ISS sa pri tejto príležitosti zamysleli nad otázkami Ktorú knihu by som odporučil a prečo? a Na ktorú knihu sa mi viažu najkrajšie spomienky a prečo?

      Zamyslenie si môžete prečítať a možno aj Vás ich myšlienky oslovia a prečítate si niektorú z kníh, ktoré odporúčajú....

      Ktorú knihu?

      Spomienky

      Týždeň slovenských knižníc sa z dôvodu pandemickej situácie presunul do online prostredia a všetky aktivity prebiehali iba virtuálne.

      Týždeň slovenských knižníc tradične nemení svoj základný cieľ. Pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí. V súčasnosti naša školská knižnica nemôže plniť svoju základnú funkciu – požičiavať odbornú literatúru našim študentom. Veríme však, že aj doma si vytvárate v rámci rodiny podmienky na sebavzdelávanie a prostredníctvom online materiálov od vyučujúcich  získavate prístup k potrebným informáciám.

      Pozvánka pre Vás

      V Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity v Ružomberku sme pripravili tzv. Virtuálny knižný kalendár. Každý deň počas marca budeme na našich sociálnych sieťach (FB a Instagram) prinášať interaktívne výzvy, ktoré budú pri hľadaní odpovede navádzať na využívanie online katalógu a lepšiu orientáciu v knižničnom fonde. Naším cieľom je spropagovať tvorbu vlastnej rešerše a taktiež inštruktážne videá, ktoré sme pridali na náš web. Samozrejme pre troch úspešných riešiteľov máme pripravené odmeny. Rovnako bude počas celého mesiaca marec 50% zľava na registračný a prolongačný poplatok pre všetkých (študentov i odbornú verejnosť). Začítaj sa do mňa! – pod týmto názvom máme tak, ako každý rok, pre našich užívateľov pripravené miesto, kde budú k dispozícii multiplikáty kníh a časopisov, ktoré si budú môcť zobrať zdarma. Počas celého marca bude k dispozícii skúšobný prístup k odbornému nástroju Writefull, ktorý koriguje gramatiku, použitie odbornej terminológie, interpunkciu, pravopis a štylistiku v anglických textoch.

       

     • ISIC

     • Dobrý deň,

      keďže zlepšenie situácie sa zatiaľ posúva, aj my sme sa rozhodli predlžiť akciovú ponuku do konca marca. Aj v marci (do 31.3.2021) si budú môcť žiaci kúpiť preukaz za nižšiu cenu a poštovné pri známke bude zdarma.

      Navyše, každý týždeň v stredu budeme organizovať pravidelné online stretnutia s rodičmi/žiakmi s cieľom vysvetliť možnosti p reukazu a odpovedať na priame otázky rodičov/žiakov.

      Priebežne aktualizovaný plán online stretnutí nájdete vždy na tomto linku:

      https://isic.sk/onlinestretnutia/

      Verím, že pomôžeme škole a hlavne rodičom využiť preukaz čo najviac.

      Ďakujem za spoluprácu a prajem pekný deň.

      S pozdravom!

      Simona Bezáková, Finančné oddelenie CKM SYTS

     • Dištančné vzdelávanie

     • Na základe Rozhodnutia Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR zo dňa 8. januára 2021 č. 2021/9418:2-A1810 sa s účinnosťou od 11. januára 2021 mimoriadne prerušuje školské vyučovanie na stredných školách a zároveň je zabezpečené žiakom dištančné vzdelávanie podľa platného rozvrhu.

     • Červené stužky 2020

     • Do galérie 1.12.2020 Červené stužky boli pridané fotografie.

      Červené stužky sú symbolom boja proti AIDS, ktorý si každoročne pripomíname 1.decembra. Pod týmto názvom organizuje Gymnázium sv. Františka v Žiline celoslovenskú kampaň zameranú na boj proti AIDS s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (v rámci rozvojového projektu „Zdravie a bezpečnosť v školách 2020“), Obvodného úradu v Žiline (odbor školstva) a mesta Žiliny. Kampaň sa uskutočňuje pod záštitou Kancelárie WHO na Slovensku a pod odbornou garanciou Ministerstva zdravotníctva SR a viacerých odborných pracovísk na Slovensku a v zahraničí.

      Štrnásty ročník celoslovenskej kampane Červené stužky prebiehal od 2. septembra 2020 a vyvrcholil 1. decembra 2020. Ovplyvnený bol však epidemiologickou situáciou a dištančným vyučovaním žiakov. Napriek tomu sa na našej škole uskutočnili mnohé aktivity.

     • "Vianočná krabica"

     • V predvianočnom čase opäť spojil celé Slovensko jeden výnimočný a krásny projekt s názvom: „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“, ktorého zakladateľkou sa stala mladá mama na materskej dovolenke Janka Galatová.

      Hovorí sa, že ľudské dobro sa skladá z drobných čriepkov lásky. Tento projekt chce z týchto čriepkov poskladať jedno obrovské srdce pre generáciu ľudí, ktorí tvoria našu budúcnosť.

      Nás hreje pri srdci, že sa v tejto neľahkej dobe aj na našej škole podarilo zbierku zorganizovať. Veríme, že naše darčeky potešia nejedného seniora v Centre sociálnych služieb TAU Turie a zahrejú ich pri srdci.

      Poďakovanie patrí rodičom, žiakom a učiteľom našej školy. Bez nich by sme túto zbierku nemohli uskutočniť.

      ĎAKUJEME VÁM!